Obrazovni program usavršavanja za poslove lobista osmišljen je kako bi pripremio pojedince za karijeru u jednom od najutjecajnijih sektora suvremenog društva. Kroz ovaj program, polaznici će steći potrebna znanja i vještine koje će im omogućiti da uspješno promoviraju interese tvrtki i organizacija prema zakonodavcu i i tijelima državne i javne uprave. Program obuhvaća teme kao što su osnove lobiranja, etički principi, pravni okvir, kao i učinkovite strategije za izgradnju i održavanje osobnih odnosa s ključnim donositeljima odluka. Također, polaznici će naučiti kako oblikovati i provoditi kampanje koje utječu na javno mnijenje i stvaraju povoljno okruženje za željene promjene. Ovaj obrazovni program usavršavanja pruža temelj za razumijevanje složene prirode lobističke industrije i priprema buduće lobiste za uspješno zastupanje interesa svojih klijenata.
Program usavršavanja za poslove lobista verificiran je od Ministarstva znanosti i obrazovanja.
Nakon završetka obrazovnog programa te izradom i obranom završnog rada, izdaje se završna svjedodžba i uvjerenje o usavršavanju koje se upisuje u e-radnu knjižicu.
UVJETI UPISA
U program usavršavanja za obavljanje poslova lobiste/ice može se upisati osoba:
- S minimalno prijediplomskim studijem
- S minimalno petogodišnjim radnim iskustvom
- S referencama rukovoditeljskih pozicija
- Poželjno znanje u govoru i pismu jednog svjetskog jezika (engleski, njemački, francuski ili talijanski)
KOMPETENCIJE KOJE POLAZNIK STJEČE ZAVRŠETKOM PROGRAMA
Organizirati i osmisliti proces upravljanja lobističkim projektima
Komunicirati u skladu s kulturom i običajima poslovne komunikacije
Pripremiti, osmisliti i voditi komunikaciju s medijima
Organizirati i samostalno voditi lobističku tvrtku
Pratiti zakonske propise koji su povezani sa lobiranjem i djelovati po njima
Primijeniti pravila zaštite na radu, zaštite od požara i pružanja prve pomoći
TRAJANJE PROGRAMA I NAČIN IZVOĐENJA
Program usavršavanja traje 238 nastavnih sati. Teorijska nastava se izvodi u trajanju od 143 nastavna sata i vježbe u trajanju od 95 nastavnih sati u klasično opremljenim učionicama u Ustanovi s kojom imamo sklopljen ugovor o suradnji. Način izvođenja nastave je redovita i konzultativno–instruktivna nastava. Obrazovanje u konzultativno-instruktivnoj nastavi izvodi se na skupnim i individualnim konzultacijama.
Konzultativno-instruktivna nastava – broj skupnih konzultacija iznosi 97 sati od ukupnog broja sati planiranog u programu. Skupne konzultacije se izvode s cijelom obrazovnom skupinom i obvezne su za sve polaznike. Individualne konzultacije se provode u trajanju od 46 sati, neposredno prema potrebi polaznika.
ZAVRŠNA PROVJERA STEČENIH ZNANJA I VJEŠTINA
Po završetku stručnog usavršavanja polaznici pristupaju završnoj provjeri. Završna provjera se sastoji od pismenog testa s pitanjima iz svih nastavnih cjelina koje su slušali, te seminarskog rada koji se predaje u obliku pismene radnje i prezentira se usmeno pred ispitnim povjerenstvom od tri člana. Nakon uspješno savladanog programa polaznik/ca stječe pravo na javnu ispravu.
Javna isprava je UVJERENJE koje se izdaje u skladu s Pravilnikom o javnim ispravama u obrazovanju odraslih, NN 129/08, 50/10 na propisanom obrascu.
UPISI
Trajanje upisa: Tijekom cijele godine
Početak nastave: Po popunjenju grupe
Očekivani početak nove grupe: Siječanj 2023.
NAČINI PLAĆANJA
- Bankovnom transakcijom u cijelosti
- U cijelosti debitnim karticama odmah kod upisa u program,
Erste card club:
- Diners do 24 rate beskamatno,
- MB Plus karticama Maestro, Mastercard i Visa do 12 rata beskamatno,
- U cijelosti debitnim karticama odmah kod upisa u program,